Овочі-Ягоди-Сад

Надто раннє збирання яблук погіршує їхні шанси на успішне зберігання

Надто раннє збирання яблук погіршує їхні шанси на успішне зберігання

За недостатнього навантаження урожаєм на сортах яблуні, що мають великі плоди і схильні до переростання яблук, професійні садівники прагнуть збирати врожай дещо раніше збиральної стиглості – адже в торгівлі популярні яблука певного діаметру. Так, у великоплідних сортів яблука вищого товарного ґатунку повинні мати діаметр 65 мм.

Та якщо після цвітіння на дереві великоплідного сорту недостатньо зав’язі, постає дилема: або підготуватися до того, що мережі й інші оптові покупці неохоче контрактуватимуть майбутній врожай величезних яблук, або вгадати момент і зібрати яблука дещо раніше, поки вони ще не надто великі. Втім, не слід поспішати зі збиранням.

Передусім, у червоних сортів яблука матимуть меншу площу й інтенсивність рум’янцю. А плоди всіх сортів без винятку за раннього збирання матимуть сильний терпкий присмак – унаслідок накопичення меншої кількості цукрів.

На додачу на зберіганні такі плоди легко уражатимуться в’яненням й піддаватимуться іншим фізіологічним хворобам: гіркій підшкірній плямистості, побурінню шкірочки, потемнінню серцевини. А після виймання з холодильної камери недозрілі яблука матимуть слабкий аромат.

Більше дізнатися про аспекти, що впливають на успішне зберігання яблук у сховищі, можна буде з виступу польського науковця Яна Блащука з Сільськогосподарського університету Кракова на форумі «Інтенсивний сад-2018: Інновації без помилок», який 27-28 листопада відбудеться у Вінниці, у приміщенні Вінницької обласної філармонії.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!