Надранню солодку кукурудзу вирощують з розсади в тунелях
Надранній урожай солодкої кукурудзи отримують з тепличної розсади, яку висаджують у плівкові тунелі.
Про це повідомляє журнал «Птантатор».
Наприкінці березня розсаду кукурудзи у селі Великі Копані на Херсонщині висаджують під плівку, натягнену на металеві дуги. Поки не потепліло, тунелі додатково вкривають агроволокном.
«Коли рослини кукурудзи підростають і починають підпирати плівку, у плівці роблять невеликі отвори, аби молоді насадження могли дихати й активно розвиватися далі. Так вонтуть іще деякий час, коли нижня частина захищена плівкою (під нею сильніше прогрівається ґрунт, що подобається теплолюбній кукурудзі), а верхня тягнеться до сонця над укривною конструкцією», – йдеться у матеріалі.
У цьому році в господарстві Любові Рискулової вирішили застосувати мульчування розсади плівкою. Мульчували поки що невелику ділянку, 25 соток.
«Звісно, процес висаджування йде повільніше, і потім, після збирання врожаю, знову треба витрачати зусилля, щоб прибрати плівку. Проте завдяки мульчі краще прогрівається коріння рослин, качани достигають швидше, а бур’янів росте менше, – розповіла Любов Рискулова. – Тому наступного року знову будемо мульчувати. Для мульчування використовували як чорну плівку, так і прозору. Чорна плівка для мульчування показала себе ефективнішою».
Читайте також: Надрання солодка кукурудза достигає за 64 дні