Овочі-Ягоди-Сад

На Закарпатті за місяць продукти на бограч подешевшали на 2,8%

На Закарпатті за місяць продукти на бограч подешевшали на 2,8%

Карпатський центр полінгових досліджень за допомогою «Бограч-index» з’ясував, що продукти, необхідні для приготування бограчу для 5 людей подешевшали на 18 грн, або на 2,8%.

Про це зазначається на сторінці Карпатського центру полінгових досліджень у Фейсбук.

«Відповідно до «індексу бограча» якщо за серпень 2023 року на родину з п’яти людей потрібно було витратити 635 гривень, то у вересні 2023 року різниця цін склала 18 гривень – і загальні вартість продукції за «Бограч-index» – 617 грн., тобто зміна цін відбулася на 2,8%», – йдеться у повідомленні.

Довідка: «Бограч-index» — це винахід Карпатського центру полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний закарпатський бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч-гуяш містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.

Читайте також: Капуста та морква дешевшає, а томати й цибуля – дорожчають