На винограді з мідьвмісних препаратів найефективнішим є гідроксид міді
Біологічно найефективнішою з усіх форм міді є гідроксид міді. Саме вона характеризується найшвидшим початком дії на збудника, відмінною персистентністю (стійкістю на рослині) та найвищим рівнем біологічно активних двох типів іонів Cu2+ для успішного захисту рослин від патогенів.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Починають оброблення навесні мідьвмісними препаратами по голій лозі, – зазначає Людмила Баранець, кандидат сільськогосподарських наук, з Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова». – Таке обприскування дає змогу знищити грибну патогенну інфекцію, що зимує на рослинах. У цей період найкраще застосовувати гідроксид міді, яка є у сучасному фунгіциді Косайд® 2000 (2,0–2,5 кг/ га). Це дуже відомий контактний препарат, що забезпечує захисну профілактичну дію на збудників чорної плямистості, альтернаріозу, антракнозу, мілдью та може діяти проти бактеріальних плямистостей».
На думку спеціалістки, можна обробляти також іншими препаратами на основі хлорокису міді (Медян Екстра — 2,5–3,5 л/га та аналоги), сульфату міді (Купроксил — 5,0 л/га та аналоги), сульфату міді триосновного (Купроксат — 3,0–5,0 л/га), сульфату міді з фосфористою кислотою (Блу Голд — 3,0 л/га). Не всі препарати на основі міді однакові. Для фунгіциду важливо, на основі якої хімічної форми міді виготовлено фунгіцид (сульфат, оксихлорид, гідроксид тощо), а також формуляція (з. п., в. г., к. с., розмір складових частин діючої речовини, прилипачі тощо).
«Біологічно найефективнішою з усіх форм міді є гідроксид міді, – зазначає Людмила Баранець. – Саме вона характеризується найшвидшим початком дії на збудника, відмінною персистентністю (стійкістю на рослині) та найвищим рівнем біологічно активних двох типів іонів Cu2+ для успішного захисту рослин від патогенів. Після контакту з обробленою поверхнею спори та бактерії швидко поглинають іони двовалентної міді. Щойно накопичилася токсична концентрація всередині клітини, процес інфікування припиняється. Препарати міді зареєстровано для органічного землеробства у Європі та Україні».
Читайте також: Як захистити тепличний виноград з мінімумом пестицидів