Овочі-Ягоди-Сад

На втрати картоплі під час зберігання впливає навіть розташування поля

На втрати картоплі під час зберігання впливає навіть розташування поля

Університет Айдахо (США) провів багаторічний експеримент, метою якого було визначення реальних втрат ваги картоплі у промислових сховищах.

Для цього у фермерські сховища разом з основною масою картоплі закладали сітки з бульбами вагою 9-14 кг, які розміщували в різних місцях. У кожне сховище закладали від 8 до 32 дослідних сіток.

Перед закладанням кожну сітку важили та вимірювали температуру всередині м’якуша бульб. Аналогічну процедуру проводили після відкриття сховища (перед відвантажуванням товару покупцеві), додатково оцінюючи кількість гнилих картоплин.

Різниця між вагою дослідних сіток до та після зберігання у відсотках до їх початкової ваги й була ключовим показником, що свідчив про втрати протягом сезону зберігання.

Під час досліду було виявлено незначну різницю між втратами ваги бульб у сітках, що опинилися в глибині кагатів, порівняно з бульбами верхнього шару.

Загалом, з’ясувалося, що на втрати ваги впливають навіть такі чинники як погодні умови під час збирання врожаю, розташування поля, не кажучи про управління системою вентиляції у сховищі.

Наприклад, визначено, що краще зберігаються бульби, м’якуш яких під час збирання мав температуру 10-13 °С.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!