Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

На світовому ринку цибулі панує затишшя

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Найбільший експортер цибулі – Нідерланди перебувають у перехідному періоді між експортними сезонами. Іспанія збільшила експорт до Західної Африки. В Індії повільно відновлюється торгівля. У Китаї – затишшя через китайський Новий рік. У США запаси трохи нижче середнього. У лютому в Мексиці, Новій Зеландії та Єгипті з’явиться новий урожай жовтої цибулі.

Про це повідомляє FreshPlaza

У Нідерландах після експорту понад 724 тис тонн цибулі ситуація на ринку тихіша, що насправді є річною тенденцією. Майже 60% запасів було поставлено за кордон у першій половині сезону. Нідерландська цибуля особливо виграла від ситуації на індійському ринку та його експортних напрямках. У грудні ціна становила 17 євроцентів за кг жовтої цибулі, максимум – 21 євроцент. У січні ціна знизилася до 15 євроцентів за кг, максимум – 18 євроцентів. Торговці сподіваються, що попит знову підніметься в найближчі тижні з експортом до Східної Європи, Південної Америки та Далекого Сходу.

На німецькому ринку цибулі зростає попит на червоні сорти, які наразі переважно імпортуються з Нідерландів. Дискаунтер Aldi нещодавно вирішив лише органічну червону цибулю.

У Франції урожай цибулі був досить хорошим, як за якістю, так і за обсягом. Ціни становлять близько 15 євро/100кг.

В Австрії існує стабільний ринок цибулі. Для жовтої цибулі стандартного розміру, вимитої та сортованої, ціна становить від 23 до 28 євро за 100 кг. Рівень цін значно нижчий для партій нижчої якості та менших розмірів. Велика жовта і червона цибуля в даний час є дефіцитною і дуже затребуваною в австрійському секторі.

В Іспанії більший обсяг цибулі, ніж у минулому сезоні. Ціни між літом та осінню були досить низькими, особливо для більших розмірів, які були не такими затребуваними. Це змінилося перед Різдвом, коли був дуже високий попит з боку Нідерландів, Франції, Італії та Східної Європи. Більше цибулі також пішло до Західної Африки – ринку, який зазвичай домінує в Нідерландах.

В Єгипті закінчення сезону червоної цибулі вже не за горами, і країна переходить на урожай жовтої цибулі в лютому. Єгипет отримав вигоду від неврожаю в Індії. Єгиптяни також вживають заходів для експорту цибулі на європейський ринок.

Ситуація в Індії вгамовується, незабаром два індійські регіони дадуть новий урожай. Це зменшує імпорт цибулі, особливо червоної. За першими підрахунками до 2020 року, вирощування цибулі цього року збільшиться на 7%.

Ціни на цибулю в Китаї дещо піднялися в жовтні, але з тих пір залишаються стабільними. Цього сезону експорт з Китаю зіткнувся з сильною конкуренцією з боку Нідерландів, але непогані обсяги все ж поставили на Близький Схід та інші азіатські країни.

Читайте також: Розпочався експорт цибулі

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!