Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

На ринку спостерігається надлишок моркви та буряка

Останні кілька тижнів на українському ринку спостерігається надлишок пропозиції коренеплодів через сезонний фактор. Продажі ведуться виключно невеликими партіями. При цьому попит на коренеплоди на сьогоднішній день досить невисокий, що призводить до зниження цін на 16-20% за тиждень. Але порівняно з минулим роком, морква та буряк коштують на 11-22% дорожче.

Про це повідомляє EastFruit.


«Сьогодні моркву фермери пропонують до продажу по 3−5 грн/кг (0,11−0,18 $/кг) в залежності від якості і обсягу партії, тоді як ще минулого тижня ціна на дану продукцію була в середньому на 20% вище, ніж сьогодні», –  йдеться в повідомленні.
Тим часом буряк виробники готові відвантажувати по 2−3,5 грн/кг (0,07−0,12 $/кг), що в середньому на 16% дешевше, ніж тижнем раніше. 
«На даний момент морква в Україні все ж коштує в середньому на 11% дорожче, ніж в кінці вересня 2019 року. Буряк за рік навпаки знизився в ціні в середньому на 22%. При цьому фермери поки не очікують поліпшення ситуації, оскільки пропозиція моркви і буряка на сьогоднішній день надмірна, а розвантажити ринок поки не вдається через невисокі темпи реалізації», –  пояснюють аналітики.

Читайте також: Морква дешевшає, але ціна ще не впала до минулорічного рівня