Овочі-Ягоди-Сад

На ринках вже з’явилася імпортна картопля

На ринках вже з’явилася імпортна картопля

Не завершивши збирання свого врожаю, Україна імпортує білоруську картоплю

При тому, що ціни на картоплю становлять 4,5-6 грн/кг, що в 1,5 раза менше, ніж торік, Україна почала завозити картоплю з Білорусі.
Про це повідомляє «Інфо.Шувар».

«Перші партії білоруської картоплі з’явились на ринку Україні, як тільки ціни на гуртових ринках досягли показника 6 грн/кг. Мова йде про невеликий обсяг, який поки що не впливає на ринок, але це перший дзвіночок про те, що  бізнес-зв’язки, набуті внаслідок великої потреби в імпорті в минулому сезоні, досить міцні. Іншими словами, навіть мінімальне зростання внутрішньої ціни одразу ж буде «відкривати двері» імпортній картоплі», – прокоментувала ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» гуртового ринку «Шувар».

Попередні оцінки кажуть про те, що у цьому сезоні пропозиція місцевої картоплі в Україні буде більшою, ніж рік тому, а обсяг імпорту здебільшого буде залежати від системності продажів українських фермерів.

«Теоретично нам у цьому сезоні мало б вистачити власної картоплі: врожайність є кращою, а площі збільшували не тільки комерційні виробники, а й населення. Втім, як показує практика, українські виробники досить часто зупиняють продажі, очікуючи зростання ціни. Така тактика призводить до збільшення імпорту і, відповідно, до збільшення пропозиції. Тобто замість зростання, ціни навпаки знижуються», – пояснила експертка.

За даними департаменту «Аналітика» гуртового ринку «Шувар», у минулому сезоні в Україні найвища ціна на картоплю – 12 -13 грн/кг була зафіксована саме у кінці вересня, коли попит  був найбільшим. Потім до кінця сезону ціни коливались у межах 7-10 грн/кг завдяки стабільним обсягам імпорту. За весь минулий сезон до України було завезено понад 450 тис. тонн картоплі — безпрецедентний обсяг за всю історію незалежності країни.

Читайте також: Імпорт російської картоплі заборонять