Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

На Прикарпатті та Закарпатті овочі та полуницю атакують руді слимаки

На Прикарпатті та Закарпатті овочі та полуницю атакують руді слимаки

Через часті затяжні дощі, хмарну погоду та високу вологість на овочевих культурах, картоплі, насадженнях полуниці збільшилася кількість рудих слимаків. Позитивний вплив на це мали ще й теплі зими, через які яйця цих шкідників успішно перезимували.

Про це повідомляє головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області. 

Про нашестя слимаків також повідомляють ЗМІ та соцмережі Закарпаття.

«Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертають увагу, що найкращий час для боротьби зі слимаками – від травня до липня; в цей час необхідно намагатися їх якнайбільше знищити агротехнічним способом, насамперед виполюванням бур’янів, обкошуванням ділянок, рихленням грунту, а також проводити міжрядні обробітки, оскільки у серпні вони відкладають нові яйця», – йдеться у повідомленні головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Також зауважується, що ефективний також і ручний збір молюсків у вологу погоду, після дощу, вночі та вранці по росі. Для цього у місцях їх скупчення розкладають мокрі ганчірки, куски шиферу, фанери, дощечки, купки бур’янів, які розміщують на відстані 3-5 м один від одного. Їх періодично переглядають і збирають слимаків. Зібраних слимаків знищують у міцному соляному розчині, або заливають окропом.

Досить дієвим заходом є встановлення пасток з використанням пива, або суміші дріжджів та меду. Необхідно заповнити ємність вищевказаною речовиною та заглибити її на рівні землі. Молюски підповзуть на запах і потраплять в суміш. Кожні 2-4 дні перевіряти пастки, звільняти від шкідників і заповнювати новим розчином.        

Одним із методів боротьби з слимаками є використання нашатирного спирту. Для цього беруть 100-150 мл 10% нашатирного спирту на 10 л води і готують робочий розчин. Препарат миттєво вбиває слимаків при контакті, але препарат дуже нестійкий і швидко втрачає свої властивості. Обприскування проводять пізно ввечері або вночі. Найбільш активні слимаки між 21 та 2 годинами ночі.

Слимаки дуже чутливі до вапна (негашеного або хлорного). Після контакту з ним швидко гинуть. Посипають вапном грядки пізно ввечері або вночі, коли з укриттів виходять шкідники, щоб поживитися (20–30 грамів на квадратний метр). Вапно діє, лише прямо потрапляючи на тіло молюска. Однак у вологу погоду ефективність їх низька: слимаки легко очищаються від потрапляння на них їдких частинок завдяки рясному слизовиділенню.

Найефективніше – це, звісно, природні вороги слимаків. Їх не так багато, але, до прикладу, хижі павуки, багатоніжки, туруни та жуки-стафіліні (хижаки) – всі вони становлять реальну загрозу цим молюскам. Люблять закусити молюсками жаби, вужі та ящірки, а з ссавців їх особливо полюбляють їжаки. Не гидують слимаками також голодні кури і качки.

Деякі господарі посипають слимаків і грунт сіллю. Робити це в жодному разі не потрібно. Сіль руйнує фізико-хімічний склад грунту.

Також захищають рослини від слимаків, розсипавши по поверхні ґрунту доріжки з мінеральних добрив по краях грядки. При цьому важливо не порушити правильного режиму підживлення.

«Що стосується хімічного методу боротьби, то в Україні зараз в «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» не зареєстровано жодного препарату. Однак в інших країнах застосовують препарати з діючою речовиною метальдегід», – зауважують в Держпродспоживслужбі.

Читайте також: Захист плодоовочевої продукції від слимаків можна провести механічним способом

Журнали