Овочі-Ягоди-Сад

На півдні України зростає шкідливість виноградного повстяного кліща

Останніми роками на виноградниках півдня України спостерігається суттєве збільшення популяції виноградного повстяного кліща, або виноградного зудня.

Шкідливість його зростає, і ця тенденція є стійкою. В тому числі і тому, що застосовувана система захисту насаджень – недосконала.

Хоча дотепер вважалося, що він не завдає винограду значних збитків, навіть якщо популяція, яка заселила насадження, є великою.

Популяція виноградного повстяного кліща починає стрімко наростати вже наприкінці травня. Пагони, на яких розташовано пошкоджене зуднем листя, відстають у рості, їхні міжвузля коротше, ніж зазвичай.

Ушкоджене листя поступово виключається з процесу фотосинтезу. Це негативно позначається на формуванні урожаю й визріванні лоз. Якщо повстю укриваються суцвіття й зав’язі, втрати врожаю можуть бути дуже значними.

Аби адекватно оцінити пошкодження насаджень виноградним зуднем і правильно призначити терміни захисних хімічних обробітків, користуються спеціальною шкалою. Захисні обприскування рекомендовані, якщо шкідник заселив понад 15-20% листя на лозах.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!