Овочі-Ягоди-Сад

На півдні України картоплю вирощують методом двоврожайної культури

На півдні України картоплю вирощують методом двоврожайної культури

Для прискореного розмноження й отримання високоякісного насіннєвого матеріалу, а також для отримання продовольчої картоплі на півдні України використовують метод двоврожайної культури картоплі.

Зазначена технологія придатна лише для природно-кліматичних зон, які мають тривалість безморозного періоду не менше 170 діб.

Для вирощування насіннєвого матеріалу у двоврожайній культурі дуже важливо правильно визначити терміни збирання першого врожаю і садіння другого.

Бульби першого врожаю слід збирати не пізніше ніж через два тижні після цвітіння, а оптимальним терміном літньої посадки є кінець червня — перша декада липня.

За такого способу вирощування не слід прискорювати розвиток рослин шляхом передсадивної підготовки бульб для першої посадки, оскільки до оптимального терміну садіння можна одержати стиглі бульби, які складно вивести зі стану спокою.

Затримка зі збиранням картоплі у перші п’ять діб призводить до зниження схожості бульб на 5%, у наступні строки збирання схожість молодого матеріалу знижується більш стрімко.

У разі запізнення зі збиранням на 25 діб матеріал практично втрачає схожість. Це можна пояснити тим, що фаза попереднього спокою в процесі дозрівання бульб переходить у фазу глибокого спокою.

За вирощування картоплі у весняних посадках насамперед нівелюють чинники, що негативно впливають на якість отриманого насіннєвого матеріалу.

Рослини повинні бути вільними від грибних та бактеріальних хвороб, бадилля – повністю зеленим, бульби – молодими, здоровими, без ознак хвороб.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!