Овочі-Ягоди-Сад

На Одещині «Бонелет» висадить 11 га яблунево-грушевого саду

На Одещині «Бонелет» висадить 11 га яблунево-грушевого саду

Агропідприємство «Бонелет» планує восени висадити в Одеському районі 11,4 га яблунево-грушевого саду. Цьому допоможе грант урядової програми «єРобота» зі створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства.

Про це повідомляють у Мінагрополітики.

Зазначається, що понад рік команда «Бонелет» шукала кращий варіант земельної ділянки для саду, щоб і логістика, і земля, і вода. Лише через 1,5 року вдалося знайти необхідну площу в 15 гектарів в Одеському районі. Орендували її на 49 років.

Майбутній сад ростиме на 11,44 гектарах. 4 млн грн гранту планують використати на технічне оформлення саду. Всього для проекту орієнтовно потрібно понад 10 млн грн.

Посадку саду мали розпочати в березні цього року, але реалізація проекту змістилася. «Ми навіть не вагалися робити цей проект чи ні. Якщо нічого не робити, то це означає не вірити в Україну, її перемогу, в ЗСУ. Тому безумовно ми виростимо сад. Грант став для нас тільки поштовхом зробити це якнайшвидше. Плануємо восени посадити саджанці», – розповіла керівниця «Бонелет» Аліна Сіденко.

Фермерка каже, що була здивована, що до Одеси яблука везуть із Вінниці. Адже саме Одещина логістично розташована у вигідніших умовах, наявність морського порту дає можливість робити свіжі поставки продукції. Вона також зауважує, що зараз в регіоні прийнято вирощувати зернові культури, але до Другої світової війни тенденція була іншою – і на Одещині вирощували саме сади.

Читайте також: Розширено програму мікрогрантів для фермерів