На Миколаївщині та Херсонщині визначили зони, сприятливі для виноградарства
Створення «Виноградарсько-виноробного реєстру» та результати зонування територій, де потенційно можна вирощувати в промислових масштабах виноград, обговорили на засіданні робочої групи при Міністерстві аграрної політики і продовольства.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
У нараді під головуванням першого заступника міністра агрополітики Тараса Висоцького взяли участь представники державного сектору, українські та міжнародні експерти з питань виноградарства та виноробства.
Як наголосив Тарас Висоцький, виноградарство і виноробство – перспективні галузі українського агросектору, що мають великий потенціал. «Виноградарсько-виноробний реєстр» повинен спростити аграріям процес отримання ліцензій, доступ до необхідної інформації. Також реєстр повинен відповідати нормам і стандартам ЄС.
Під час наради були представлені результати зонування Миколаївської та Херсонської областей і визначення найбільш сприятливих районів у цих регіонах для вирощування винограду.
За підсумками наради визначені подальші кроки щодо завершення формування «Виноградарсько-виноробного реєстру» і створення системи його ефективного ведення, згідно з європейськими стандартами.
Читайте також: Зміни клімату дають можливість збільшити площі виноградників, – міністр