Овочі-Ягоди-Сад

На Київщині кавуни і обліпиха ростуть на крапельному зрошенні

На Київщині кавуни і обліпиха ростуть на крапельному зрошенні

Компанія «Рови Агро» у Вишгородському районі на Київщині на крапельному поливі вирощує обліпиху та кавуни. Перебої з електрикою погано вплинуло на рослини, що ростуть на цих піщаних ґрунтах.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Сергій Лєонов, співвласник «Рови Агро».   

Компанія планує розширювати плантації лохини з 12 до 22 га, для чого потрібно буде розширювати систему поливу.  

«У господарстві ми вже маємо систему зрошення, яка повністю автоматизована, тобто сама включає та відключає полив на потрібний час на необхідному полі згідно із заданими параметрами, які ми встановлюємо. Використовуємо її для поливу обліпихи та кавунів, – сказав Сергій Лєонов. – Систему нам встановлювала компанія «Евкаліпт». Зараз нам треба зробити тільки монтаж другої черги, а саме розвести трубу від основної магістралі, прокласти нову трубку поливу під кожну клітку додаткових площ». Компанії не потрібно робити нову насосну станцію, водойму під зберігання води, встановлювати систему фертигації — все це вже є.

«Ми із самого початку розраховували систему на більшу кількість гектарів, – пояснив співвласник «Рови Агро». – Зараз вибираємо постачальника систем зрошення за якістю та оптимальною ціною. Система зрошення для нас дуже важлива, адже обліпиха любить вологу, без додаткового зволоження вона на наших піщаних ґрунтах взагалі не росте. Був момент, коли на тривалий час наша система поливу залишилася без струму – ми не мали змоги поливати, і це погано позначилося на рослинах».

Читайте також: «Рови Агро» на Київщині закладе другу чергу обліпихового саду