Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

На Харківщині випробовують 23 гібриди зеленої спаржі з усього світу

У Харківській області заклали дослідний полігон для визначення кращих гібридів зеленої спаржі в умовах Лісостепу України. Дослід проводиться на базі ФОП «Лялюк О. С.», голова якого Ольга Лялюк навчається в аспірантурі Інституту овочівництва і баштанництва НААН України. 

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Мета досліду –– визначити кращі гібриди зеленої спаржі в умовах Лісостепу України серед 23-х зразків від світових виробників насіння. 

«Насамперед разом із моїм науковим керівником Тетяною Володимирівною Івченко ми визначалися із найбільш актуальними для вирішення питаннями, з якими стикаються фермери під час вирощування спаржі. Далі налагодили контакти із селекційними компаніями, які виступають оригінаторами гібридів. Компанії, до яких ми звернулися з метою проведення порівняльного аналізу та визначення кращих гібридів спаржі, із задоволенням надали насіннєвий матеріал цієї культури. Так ми отримали насіння світових гігантів, виробників гібридів спаржі з Нової Зеландії, Канади, США та двох компаній із Нідерландів»,  –– прокоментувала Ольга Лялюк.

Розсаду як для наукового полігону, так і для розширення власної промислової плантації господарство вирощувало самостійно в касетах.

Читайте також: «Шафран Любимівський» збільшить площу під спаржею до 10-12 га

Нагадаємо, що за кліматичними умовами територія України придатна для вирощування цієї овочевої культури. На Півдні, у Херсонській області, почали промислово вирощувати спаржу приблизно десять років тому. 

На думку експертів, Україна в найближчі 10 років може стати експортером номер один по спаржі, зокрема до країн ЄС, оскільки ручна праця у нас є відносно дешевою.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали