Овочі-Ягоди-Сад

На фермі протестували роботів-суничників

На фермі протестували роботів-суничників

На сімейній фермі Ráječek у Брно (Чехія) протестували двох роботів компанії Fravebot: Fravebot Scout – для моніторингу стану та стиглості рослин та Fravebot Harvestor – для збирання врожаю.

Про це повідомляється на сайті компанії-партнера Siemens.

Ферма вирощує суницю в теплицях.

«Розподіл робочих завдань між двома типами роботів корисний у багатьох аспектах», — пояснює Вратислав Бенеш, головний конструктор Fravebot і засновник компанії. «Scout, головним завданням яких є стеження за рослинами, пересуваються по теплицях швидше, і якби вони паралельно виконували ще якусь роботу, це б їх затримало. Це навпаки – робочі роботи ефективно працюють у випадках, коли вони виїжджають лише туди, куди вони потрібні». 

Він додав, що робот-збирач збирає по 25 кг ягід на годину, як і людина.

Крім роботів, на фермі Ráječek ключовим є середовище Digital Twin від NVIDIA. Він допомагає розробляти, симулювати та розгортати штучний інтелект, який є мозком роботів. Завдяки навчанню за допомогою Digital Twin рослин і фруктів у NVIDIA Omniverse роботи здатні виявляти хвороби та шкідників у реальному світі. Інтерфейс між реальним і цифровим світом походить від відкритої цифрової бізнес-платформи Siemens Xcelerator.

Завдяки технологічній бібліотеці програмування та керування роботом легше, ніж будь-коли, усуваючи необхідність мати два середовища програмування. Це означає, що поєднання між реальним і цифровим світами ближче та простіше, ніж будь-коли.

Читайте також: Впровадження елементів точного землеробства не припинилося під час війни