На цибулі можна заробити тільки з новими технологіями
Через тимчасову окупацію частини Півдня тема вирощування цибулі у відкритому ґрунті сьогодні є як ніколи актуальною. Багато хто цьогоріч посіяв її після різкого підвищення попиту та ціни. Однак суттєвий прибуток отримали далеко не всі — адже, щоб за цей овоч отримати високу ціну, треба його висушити й зберегти принаймні до наступної весни.
Один із важливих нюансів вдалого бізнесу на цибулі — якісне збереження впродовж тривалого часу в кліматично вологих регіонах, а саме на Заході та у Центрі України. У цих регіонах заробити на цибулі без сучасних технологій — практично неможливо, кажуть експерти.
Вирощування, сушіння та зберігання цибулі — досить складний технологічний процес, який вимагає не лише спеціального обладнання, а й розуміння процесу.
Щосезону цибуля, яку вирощують у Центрі та на Заході України, потребує дуже потужного фунгіцидного захисту — висока вологість провокує розвиток хвороб. Проте, на відміну від Півдня, у центральних та західних регіонах майже немає проблем зі шкідниками. Тобто превентивних заходів цілком достатньо, кажуть спеціалісти.
Ці та всі інші технологічні аспекти вирощування цибулі стануть окремими темами Міжнародного практичного форуму «Інтенсивне овочівництво: відкритий та закритий ґрунт», який відбудеться 22 листопада у Львові. Доповідачами на форум запрошено авторитетних українських і міжнародних овочівників та експертів ринку й овочевих технологій.
Журнал «Садівництво по-українськи» та інформаційний портал AgroTimes запрошують аграріїв, які зацікавлені не лише у вирощуванні цибулі, а й у можливості на цьому добре заробити, взяти участь у Міжнародному форумі «Інтенсивне овочівництво: відкритий та закритий ґрунт».
Ознайомитися з програмою форуму та зареєструватися для участі можна на сайті форуму «Інтенсивне овочівництво: відкритий і закритий грунт»