Овочі-Ягоди-Сад

На цибулеві ціни вплинула війна в Україні та посуха в Європі

На цибулеві ціни вплинула війна в Україні та посуха в Європі

Цього сезону обсяги вирощування цибулі скоротилися в багатьох країнах. Найбільший падіння – до 40% зафіксоване в Іспанії та менш значні, але все ж помітні втрати в Німеччині, Франції та Сполучених Штатах та інших країнах. Війна в Україні також вплинула на всесвітній ринок цибулі.

Про це повідомляється в огляді ринку цибулі FreshPlaza.

зазначають, що особливо важко знайти великі розміри, і ця нестача пропозиції підвищила ціни на більшій частині світового ринку. Це може бути гарною новиною для виробників, які також стикаються з вищими витратами на виробництво, але ще невідомо, чи захочуть споживачі платити ці ціни, хоча попит, схоже, поки що тримається.

У Нідерландах очікують збільшення експорту цибулі в країни південної та східної Європи у другій половині сезоні.

Через брак опадів і постійну посуху врожай цибулі в Німеччині цього року дуже розчаровує. Німецькі виробники скаржаться на нестачу цибулі великих розмірів. Австрійський ринок цибулі перебуває в стабільному стані. Особливо добре йде експорт. Ціни перебувають на рівні 30-35 євроцентів/кг.

На даний момент спостерігається помітний дефіцит врожаю на всій території Франції. Особливо страждають великі і дуже великі розміри, з дефіцитом від 15 до 20%. Ціни залишаються високими порівняно з попередніми сезонами через різні фактори, такі як витрати на електроенергію, упаковку та транспорт.

В Італії нестача продукції провокує високі ціни – на рівні 55 до 73 євроцентів/кг.

Падіння виробництва цибулі приблизно на 40% в Іспанії призвело до зростання цін. На відміну від минулого сезону, коли середні ціни коливалися від 8 до 10 євроцентів/кг, цього року крупнокаліберна цибуля коштує від 35 до 37 євроцентів/кг, а середнього калібру – від 25 до 30 євроцентів/кг.

Минулого року ціни не дозволяли виробникам покрити витрати на виробництво, але й цього року це поки що можливо. Лише за рік собівартість виробництва кілограма цибулі підскочила до 25 центів. 

Посівні площі, врожайність і калібри були зменшені в усіх виробничих зонах Європи. 

«Вихід України з ринку через війну також мав помітний вплив і призвело до зниження пропозиції цибулі нижче норми. За останні роки посівні площі цибулі в Україні суттєво зросли, випередивши навіть Іспанію, тому її відсутність на ринку відчувається дуже сильно. Її цибуля постачалася на ринки Східної Європи та Азії та мала гарну якість шкірки та смак», – зазначають аналітики проєкту.

Читайте також: Експерт спрогнозував ціни на овочі