Овочі-Ягоди-Сад

На цьогорічному врожаї плодів і ягід дуже сильно позначиться різке потепління

На цьогорічному врожаї плодів і ягід дуже сильно позначиться різке потепління

У 2018 році вітчизняні промислові виробники плодово-ягідної продукції отримають 420-480 тис. тонн урожаю, що на 10-30% більше порівняно з обсягами 2017 року.

Такий попередній прогноз озвучив голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка.

Водночас він підкреслив, що професійно говорити про чіткі обсяги цьогорічного врожаю плодово-ягідних культур дуже зарано.

Але можна назвати фактори впливу на майбутній урожай. Серед них найбільш несприятливим є різке потепління. «Цієї весни ми спостерігали дуже швидке цвітіння: протягом кількох днів замість звичайних двох-трьох тижнів», – нагадав Дмитро Крошка.

Деякі культури цвіли паралельно, і не лише плодово-ягідні, а й, наприклад, ріпак. І як наслідок цього –  недостатнє запилення.

Одночасно активізувалися шкідники й хвороби рослин.

За словами експерта, червневе опадання теж буде фактором, що вплине на обсяги врожаю: коли плодові культури скинуть слабку зав’язь.

Плодово-ягідні насадження страждають від недостатнього рівня вологи, в першу чергу опадів. На сьогодні це майже вдвічі менше від норми. Це також вплине як на червневе опадання, так і на обсяги врожаю.

Град, який випав у центральних та південних областях, також дасться взнаки.

«Зима цього року була однією з найдовших за останні десятиріччя – чотири місяці, а весна – лише один місяць», – наголосив старший науковий співробітник Інституту садівництва НААН України Олег Китаєв.

За його словами, крім температури, на майбутній врожай дуже сильно впливає сильний вітер: він підсушує приймочку, і зав’язування погіршується.

«Крім того, ми розраховуємо, що обсяг урожаю 2018 року диверсифікується за рахунок насаджень, які увійдуть у плодоношення цього року», – додав Дмитро Крошка.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!