Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Моніліоз сильно зменшив урожай абрикос та персиків на Півдні

Опадання листя абрикоси внаслідок моніліозу абрикоси
/фото Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області

У червні 2021 року склалися сприятливі умови для розвитку грибкових хвороб, підвищення вологості, коливання денних та нічних температур призвели до масового ураження кісточкових порід: абрикоси та персику. Дерева масово скинули листя. Однією з основних причин є моніліоз абрикоси.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

«Навесні, коли температура повітря піднімається до 15–20 °С, а вночі підвищується вологість (після дощу, в туман), активізуються спори грибка моніліозу (сірої гнилі), – йдеться у повідомленні. – На корі можна побачити сірі «подушечки», які вже сигналізують про зараженість дерева. Інкубаційний строк 3-6 діб». 

Спеціалісти зауважують, що потрапляння спор грибка на плоди призводить до їх загнивання, набуття коричневого кольору із білими крупинками, потім плоди можуть ще й засохнути. Якщо такий плід залишиться на дереві й перезимує, то навесні він також стане розсадником спор.

Для боротьби з моніліозом абрикосових дерев радять проводити цілорічні профілактичні заходи: омолоджувальне обрізування, білення вапном з мідним купоросом штамбів і скелетних гілок, обприскування в кінці зими гілок контактними фунгіцидами: 2-4% розчином залізного купоросу, 0,5-1% розчином мідного купоросу, 1-3% бордоською рідиною.

А також рекомендований інтегрований захист абрикосових дерев від моніліозу препаратами, що містять 1% мідний купорос, 3-4% залізний купорос (якщо він не застосовувався при осінній або зимовій обробці), 1-3% бордоською рідиною; системними фунгіцидами. Влітку, коли обробки заборонені,  уражені плоди зривають і знешкоджують. Осіння обробка проводиться в кінці жовтня такими препаратами: 3% бордоською рідиною, купроксатом (25 мл на 5 л води), 2-4% залізним купоросом, 5% карбамідом.

Читайте також: Моніліоз на абрикосі контролюється фунгіцидами та санітарним обрізуванням

Журнали