Овочі-Ягоди-Сад

Мінімальне обрізування винограду підвищує його стійкість до стресу

Мінімальне обрізування винограду підвищує його стійкість до стресу

Зазвичай при застосуванні мінімального обрізування винограду кількість пагонів на 1 лінійний метр шпалери насаджень залежно від сорту може варіюватися у межах 100-180.

На думку деяких вчених, за такої системи ведення кущів розвиток значної кількості пагонів стимулює у їхніх верхівках синтез фітогормонів (ауксинів), що сприяє розростанню кореневої системи, а це своєю чергою підвищує стійкість рослин до стресу (перевантаження врожаєм, несприятливі погодні умови тощо).

А через таку особливість виноградної рослини, як апікальне домінування, на кущах у верхній частині крони формуються більш розвинені пагони, на яких розміщена основна частина урожаю.

Натомість у нижній частині куща пагони зазвичай менше розвинені і тому дають урожай гіршої якості.

Характерним є й те, що велика частина пагонів на кущах до осені не визріває і тому згодом відмирає. У такий спосіб запускається механізм саморегуляції.

До того ж слабкі пагони, що утворилися у середині крони через брак світла, теж відмирають, тому зона розміщення урожаю знаходиться на зовнішній частині об’єму крони.

Закономірно, що велика кількість пагонів продукує набагато менші і легші грона. Порівняно зі звичайною технологією їх вага менша на 40-70%, вони не такі щільні, а в ягід товстіша шкірка.

Те, що на виноградному кущі знаходиться безліч дрібних грон, не дає зібрати врожай уручну, тому ефективним є тільки комбайнове збирання.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!