Овочі-Ягоди-Сад

Малину вирощують під сонячними панелями

Малину вирощують під сонячними панелями

У нідерландського фермера Піта Альберса селі Бабберіх компанія GroenLeven встановила 3 тис. м2 сонячних панелей над насадженнями смородини. Разом з Університетом Вагенінгена та дослідженнями та Fruitconsult тут досліджують можливість одночасно отримувати електроенергію та врожай ягід.

Про це повідомляється на сайті GroenLeven.

Експеримент розпочався у 2019 році. Тоді дах з сонячних панелей пропускав лише 11% світла. Та врожайність малини була незадовільною. Тепер світлопропускання зросло до 40%.

«Тепер урожай схожий на малину, вирощену під плівкою. Розмір ягід, смак та термін придатності майже однакові», – наводить слова Піта Альберса видання HortiDaily.

Панелі виробляють електроенергію, якої достатньо для живлення 750 будинків.

А малина захищена від дощу та дуже високих температур. Так, наприклад, дуже спекотного дня, коли надворі було +390С, під накриттям було лише +290С.

У 2020 році GroenLeven розширив площу накриття з сонячними панелями до 3,2 га. Під панелями опинилися насадження червоних порічок, лохини, ожини та полуниці. Наступного року випробування будуть продовжені. Дослідження також розширюється розміщенням тестових установок над грушами.

Один гектар сонячного накриття коштує понад 500 тис. євро. GroenLeven використовує європейську програму субсидій OPZuid для агро-PV проектів, яка виступає за заохочення інновацій та перехід до низьковуглецевої економіки.

Читайте також: У Вінниці розробляють робота для збору ягід