Овочі-Ягоди-Сад

Лохину в теплиці найефективніше запилювали джмелі

Група вчених з Північно-східного педагогічного університету міста Чанчунь (Китай) дослідила ефективність запилення лохини сорту Блюкроп в теплиці трьома видами комах: великим земляним джмелем Bombus Terrestris, бджолою східною (Apis cerana) і медоносною бджолою (Apis mellifera). Найбільша врожайність та розмір ягід був у рослин, запилених джмелем, йдеться у публікації на порталі Researchgate.

Результати показали, що тривалість щоденного відвідування квітів великим земляним джмелем була на 24 і 64 хвилини більше, ніж у бджіл A. cerana і A. mellifera, відповідно.

Відкладення пилку на рильце за один візит B. terrestris виявилося в два і три рази вищою, ніж у A. cerana і A. mellifera, відповідно.

Врожайність окремих рослин, що запилюються джмелями, збільшилася на 11,4% і 20,0% в порівнянні з рослинами, запилюють A. cerana і A. Mellifera.

При цьому кількість ягід першого сорту (діаметр >18 мм) досягло 50,8% в порівнянні з 32,9% і 22,5% для бджолиних груп A. cerana і A. mellifera.

Крім того, урожай рослин, що запилюються B. Terrestris, був вищим і дозрівання настало на 3-4 дні раніше.

Використання джмелів для запилення рослин в теплиці – один із способів поліпшити якість врожаю, підвищити врожайність і скоротити трудомісткість, роблять висновок дослідники.

Читайте також: Запилена комахою квітка лохини утворює вдвічі більшу ягоду, ніж самозапильна