Овочі-Ягоди-Сад

Лохина на внутрішньому ринку продавалася дорожче, ніж на експорт

Українська лохина в 2019 році продавалася на внутрішньому ринку на 25% дорожче, ніж на експорт.

Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Видання зазначає, що оптовому ринку «Шувар» середня вартість української лохини з червня по серпень становила 135 грн/кг (5,13 євро/кг). Для порівняння середня експортна вартість української лохини в цьому сезоні становила 4,35 євро/кг. У 2019 Україна по серпень включно експортувала понад 2 тис. тонн лохини, за рік обсяг зовнішніх продажів збільшився на 50%.

«У 2019 з усіх культурних ягід тільки лохина показала зростання експорту. Купували нашу лохину переважно країни ЄС, серед покупців також були ОАЕ, Гонконг і Малайзія. У Білорусь ми відправили менше 500 т лохини», — розповіла керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар»Тетяна Гетьман.

Щороку середні ціни на лохину в Україні знижуються на 20-25% через зростання пропозиції на внутрішньому ринку та експорту. При цьому збільшується і розрив в цінах залежно від якості ягоди. За даними аналітиків, в розпал сезону мінімальна вартість ягоди великого калібру на майданчику ринку «Шувар» не опускалася нижче позначки 100 грн/кг (3,8 євро/кг), тоді як ціни на дрібну лохину впали до 70-80 грн/кг ( 2,6-3,0 євро/кг). 

Читайте також: СВК «Ягідки» половину майбутнього врожаю органічної лохини законтрактував в Україні

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!