Овочі - Ягоди - Сад

Лохина на 65% дорожча, ніж торік

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
лохина

В Україні ціни на лохину зараз вище, ніж роком раніше, в середньому на 60-70%.
Про це повідомляє EastFruit.

Хоча сезон збирання цієї ягоди тільки розпочався, ціни досить високі.

В Україні на початку липня 2019 року середні оптові ціни на лохину опускалися до 140-160 грн/кг. Однак зараз ціни знаходяться на рівні 230-250 грн/кг. Таким чином зараз ціни вище, ніж роком раніше, в середньому на 60-70%. А два тижні тому лохину вдавалося продавати навіть по 350-400 грн/кг.

ранню ягоду почали збирати на півдні та на Закарпатті. Ціни на ягоду на Закарпатті на 10-20 грн/кг вищі, але і обсяги виробництва там також вищі, ніж в Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Одеській областях України. 

У сусідній Польщі різниця в цінах 2020 і 2019 року ще більш суттєва, оскільки тут, як і в Україні, сезон дозрівання лохини почався пізніше, ніж в минулому році.Нині ціни на польську лохину поступово знижуються, але вони залишаються в середньому на 90% вищі торішніх  – 7,6-8,9 євро/кг.

«Очікується, що вже на цьому тижні на ринок України почне надходити лохина з Вінницької області, що призведе до чергового витка зниження цін. Ключові же виробничі регіони – Житомирська та Київська області, почнуть збирання лохини на початку наступного тижня», – зазначає видання.

Проте його експерти прогнозують з огляду на зрослий попит на лохину в ЄС через епідемію коронавірусу, втрату частини врожаю лохини в Польщі і Україні від заморозків і проблеми з робочою силою для збирання лохини в країнах Євросоюзу, що ціни на лохину цього року будуть вищими, ніж в 2019 році до закінчення сезону. З іншого боку, негативним чинником називають ​​зниження попиту на лохину в Росії, яка постраждала більше інших країн Європи від коронавируса і зниження світових цін на нафту і газ. При цьому саме Росія задавала тон на ціни лохини в Східній Європі, і хоча країни ЄС і Україна не могли безпосередньо постачати ягоду в цю країну, але польська і українська лохина регулярно надходила на ринок РФ за посередництва Білорусі та деяких інших країн.

Читайте також: Через коронавірус у ЄС злетіли продажі лохини

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями