Овочі-Ягоди-Сад

Кислі грунти для черешневого саду вапнують карбонатами або вапном

Кислі грунти для черешневого саду вапнують карбонатами або вапном

Для обмеження закислення грунтів черешневих садів на легких грунтах застосовують карбонати, на середніх і важких – негашене або гашене вапно.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Кислотність ґрунту є одним із найважливіших показників родючості. Дуже закислені ґрунти не утворюють грудкуватої структури, мають знижену мікробіологічну активність і малу кількість лужних катіонів у сорбціонному комплексі ґрунту, – нагадує в статті Павел Вуйчік, доктор сільськогосподарських наук з Інститут садівництва (м. Скерневіце, Польща). – Такі ґрунти характеризуються підвищеною доступністю шкідливих іонів для рослин (важкі метали). Слід також пам’ятати, що на кислих ґрунтах доступність більшості корисних мінеральних компонентів є обмеженою. У результаті це призводить до ослаблення росту рослин, підвищення їх чутливості до шкідників, патогенів, абіотичних стресів і хімічної деградації ґрунту». 

Вчений зауважує, що ефективним способом, що обмежує закислення ґрунтів, є вапнування. Оцінювання потреби вапнування та дози вапна залежать від кислотної реакції й агрономічної категорії ґрунту, а також від періоду застосування вапна. 

На легких ґрунтах рекомендовано застосовувати вапнування у вигляді карбонатів, а на середніх і важких — уносити вапно в оксидній (не гашене вапно) або у гідроксидній (гашене вапно) формі.

Читайте також: Зайву кислотність ділянки під майбутній сад знижують вапнуванням