Овочі-Ягоди-Сад

Купівельна спроможність овочівників стала набагато меншою, – фермер

Ціна на овочі минулої зими була невисокою, тому фермери отримали значно менше прибутку. Навесні банки заморозили кредитні програми, виручили товарні кредити та розстрочки постачальників добрив та насіння.

Про це в колонці на AgroTimes розповів Олександр Золотарьов, керівник ФГ «Вігроу», що в Харківській області.

Його господарство має 24 га під овочами. Основна культура – морква – займає 16 га. Також вирощують буряки та зовсім небагато – ранню капусту. Окрім вирощування овочів, також є офіційним дилером кількох насіннєвих компаній. 

«Ми помітили, що купівельна спроможність аграріїв стала набагато меншою. Ціна на овочі минулої зими була невисокою, тому фермери значно менше отримали прибутку, – поділився Олександр Золотарьов. – У багатьох фермерів у березні-квітні на складах ще була нереалізована овочева продукція. Виробники чекали кращої ціни на неї, а потім змушені були продавати овочі за ту ціну, яка була продиктована ринком, тому заробіток фермера в цілому зменшився порівняно з минулим сезоном. Крім того, дрібні фермери через карантинні заходи втратили певну кількість прибутку, оскільки діяльність ринків та інших торгових точок була частково припинена».

За спостереженнями аграрія, у 2019 році в Україні мало місце перевиробництво капусти, моркви, столових буряків. Господарства, що зазвичай в банківських установах брали кредит на проведення весняно-польових робіт, у цьому році мали труднощі. Вийшли з ситуації завдяки тому, що постачальники надавали розстрочки або товарні кредити до нового врожаю.

Читайте також:Фермери знижують ціну на моркву