Овочі-Ягоди-Сад

Крону молодих персикових дерев формують ранньої весни

Крону молодих персикових дерев формують ранньої весни

Принципи формування й обрізування базуються на біологічних особливостях персика як культури. Одержано добрі результати й у садах персика зі сплощеною та веретеноподібною кроною – за такого формування дерева раніше вступають у плодоношення.

Крону молодих персикових дерев формують ранньої весни, незалежно від термінів садіння саду.

В українських промислових садах персику на сіянцевих підщепах формують переважно чашоподібну, або поліпшено-чашоподібну крону.

Формування й обрізування – взаємозалежні процеси: у неправильно сформованих дерев обрізування на плодоношення є малоефективним. Загалом формування крони й обрізування на плодоношення є різними завданнями.

Формування має на меті створення міцного, добре освітленого, високопродуктивного, зручного для проведення інших робіт каркасу. Обрізування, яке виконується до початку плодоношення, створює скелет (форму) крони.

Формування є тривалим процесом: на третій-четвертий рік саду, коли дерева вже починають давати врожай, він усе ще триває.

Обрізування на плодоношення спонукає дерева до утворення деревини, що обростає, яка своєю чергою врівноважує репродуктивну і вегетативну активність рослин.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!