Овочі-Ягоди-Сад

Країни Африки можуть стати новим ринком для української цибулі

Країни Африки можуть стати новим ринком для української цибулі

Українські експортні трейдери заявляють про  дефіцит цибулі та продуктів її переробки  на світовому ринку. Ця ситуація відкриває численні можливості для вітчизняних виробників цього овочу.

В Україні ось вже два роки поспіль тримаються рекордно низькі внутрішні ціни на цибулю – менше, ніж 3 тис. грн./тонна. Фахівці міжнародної експортної агенції Abbottpm, центральний офіс якої розташовано у Лондоні, заявляють що це майже втричі дешевше за світові ціни. За оцінкою фахівців, протягом останніх п’яти років експортні партії цибулі у світі торгуються у середньому по $370-450/тонна.

Найбільше експортується української цибулі нині в Грузію, підкреслює керуючий партнер експортної агенції Abbottpm Андрій Дресвянніков в інтерв’ю AgroTimes. У 2015 року ми продали туди цих овочів на $300 тис. Ціна сягала $140/тонна.

«Експорт до Білорусі приніс нам $200 тис., за тону цибулі тамтешні імпортери платили близько $200. Велика Британія минулого року купила української цибулі на $100 тис., ціна за тонну експортованої туди продукції минулого року була найвищою – близько $480. Казахські та польські імпортери платили близько $200/тонна. Азербайджан та Ірак торік купували нашу продукцію найдешевше – близько $60-70/тонна, – розповідає експерт. – Постачання цибулі до Молдови, Узбекистану та Вірменії дозволяло отримати $80-100/тонна. Як бачимо, за винятком Великої Британії, продаж української цибулі до інших країн не забезпечував гідної ціни на продукцію».

Ціна, за якою цей овоч продають у світі, коливається залежно від країни-виробника. Проте вона значно вища за українську. Зокрема, протягом 2011-2015 років Нідерланди експортували цибулю по $325-412/тонна, Китай – по $405-548/тонна, зазначає Андрій Дресвянніков. Вирощене у США продають на зовнішні ринки по $605-720/тонна, вирощене у Мексиці – по $803-1100/тонна. Високою є ціна й на італійську цибулю – $940-1170/тонна. Цибуля, вирощена овочівниками Польщі, продається на експорт по $370-490/тонна.

Щоб вирощування цибулі в Україні перестало бути збитковим, українські овочівники мають виходити на нові ринки. Особливої уваги заслуговує ріст попиту на ці овочі в африканських країнах, особливо тих, чия економіка стрімко зростає.

В агенції Abbottpm потенціал ринку країн Африки оцінюють настільки високо, що вже у грудні відправляють до Кенії й Танзанії спеціальну торгову місію.

Трейдери переконані, що не зайве буде подбати і про продаж цибулі до країн, які її купують найбільше та платять за неї найдорожче. Найбільшими світовими імпортерами ріпчастої цибулі є США та Велика Британія – щороку там купують цибулі на $90 млн та $40 млн відповідно. На внутрішньому ринку цих двох країн ціна на цибулю теж є найвищою. У США за кілограм імпортної цибулі платять $1 тис./тонна, у Великій Британії – $680/тонна.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!