Овочі-Ягоди-Сад

Краще уникати кислих ґрунтів під сад вишні

Краще уникати кислих ґрунтів під сад вишні

Вишня добре росте за широкого діапазону рН – від 5,5 до 8. Тобто реакція ґрунтового розчину може коливатися від слабокислої до слаболужної.

Культура краще від багатьох інших витримує карбонатні ґрунти й менше хворіє на хлороз, поступаючись цією властивістю лише абрикосу, персику та мигдалю.

Але на середньо-, а тим більше сильнокислих ґрунтах діяльність кореневої системи вишні пригнічена, особливо якщо кислотність поєднується з перезволоженням. Таких ґрунтів в Україні небагато і зосереджені вони переважно у західних і північних регіонах.

Якщо доводиться вирощувати вишню саме в таких умовах, слід подбати про хімічну меліорацію ґрунту: внести кальцієвмісні речовини: вапно, крейду, доломіт тощо.

Універсального рецепта поліпшення кислих ґрунтів за допомогою меліорантів не існує. В  ідеалі потрібно відібрати проби ґрунтів, визначити у них рН, гідролітичну кислотність, гранулометричний склад, й після цього, залежно від результату аналізів, розрахувати дозу внесення меліоранту – відповідно до вмісту у ньому діючої речовини та фракції помелу.

А краще – уникати кислих ґрунтів під вишню, вибір більш придатних земель завжди можливий.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!