Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Кожні 7-11 років змінюють асортимент сортів винограду

Кожні 7-11 років змінюють асортимент сортів винограду

У нульових, коли держава почала компенсувати вирощування винограду, висадили багато білих сортів. Ринок перенаситився. П’ять років тому стали популярні рожеві сорти: Преображення, Лівія і Дубовський Рожевий та сині: Подарок Несветая, Атос, Руслан, Памяти Учителя, розповів Андрій Гайдай, засновник розплідника щеплених саджанців винограду ТОВ «Виноград Одеса».

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Коли в нульових держава компенсувала господарствам вирощування винограду, було висаджено особливо багато білих сортів, – сказав Андрій Гайдай. – Найпопулярніші: Аркадія, Флора і Кеша. Інших не було. Їх максимально розмножили. 

З часом ринок перенаситився ними, ціни впали, і виноградарі стали шукати нові сорти. Тобто кожні 7–11 років є потреба міняти асортимент. Це ж ми спостерігаємо і в інших країнах. Як розплідник нові сорти ми почали розмножувати з 2015 року. І білі сорти помінялися на сині й рожеві. Найпопулярніші з них зараз рожеві: Преображення, Лівія і Дубовський Рожевий та сині: Подарок Несветая, Атос, Руслан, Памяти Учителя».

Більшу частину сортів у господарстві вирощують в захищеному ґрунті – в теплиці на 1 га. Вона неопалювана, але торік в ній збирали врожай із 5 по 25 липня, і до початку масових продажів винограду з відкритого ґрунту реалізували весь тепличний товар.

У відкритому ґрунті у «Виноград Одеса» близько 6 га столових і технічних сортів, а також 10 га маточних насаджень.

Читайте також:  Заморозки на винограді допомагає переносити високий та глибокий штамб