Овочі-Ягоди-Сад

Коричневий мармуровий клоп загрожує швейцарській груші

Втрати швейцарських виробників груш від азіатського коричневого мармурового клопа подвоїлися порівняно з минулим роком і становили 20%. Якщо так триватиме й надалі, можна забути про грушу в цій країні, вважають у місцевих садівничих асоціаціях.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Видання зазначає, що особливо постраждали грушеві дерева, розташовані у безпосередній близькості до будинків, скотних дворів чи поселень практично по всій території Швейцарії. А в сусідній Італії цей шкідник призвів до значної втрати товарності груш. Проколи коричневого мармурового клопа призводять до затримки розвитку та деформації плодів.

Зараз немає дозволених до використання інсектицидів для боротьби з коричневими мармуровими клопами. Хімічний контроль дуже складний, оскільки дорослі тварини вже в квітні мігрують з місць зимівлі на культурні рослини.

Можливим природним ворогом клопів могла би стати оса самурай, родом з Азії. Личинки оси їдять яйця клопів. Таким чином, поширення клопів можна було би зупинити. Але потрібно провести ще багато досліджень. Як і клоп, оса є чужим видом для європейського регіону.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!