Коричнево-мармуровий клоп пошкодив до 10% яблук у господарствах Херсонщини та Дніпропетровщини
Коричнево-мармуровий клоп наносить шкоду аграріям багатьох країн світу, а тепер добрався й до України. Під час маршрутних обстежень у садівничих господарствах Херсонської та Дніпропетровської областей у липні-серпні 2019 року, вчені виявили, що до 10% яблук було пошкоджено цим шкідником.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Шкідник пошкоджує насіння, плоди та ягоди, молоді пагони багатьох рослин, а саме: плодових, польових, декоративних, лісових і овочевих культур, винограду й інших, а також харчується бур’янами. Перелік рослин-живителів налічує більше як 300 видів рослин із 49 родин, однак перевагу надає представникам родини Rosacea», – зазначає Юрій Яновський, доктор сільськогосподарських наук, професор Уманського національного університету садівництва МОН України.
Він відмічає, що ця комаха вперше в 90-х роках минулого століття вийшла за межі природного ареалу (де її чисельність стотно контролювали природні вороги) та потрапила на території багатьох країн у різних частинах планети, де успішно акліматизувалася.
«За результатами маршрутних обстежень у садівничих господарствах Херсонської та Дніпропетровської областей у липні-серпні 2019 року в промислових насадженнях яблуні ми спостерігали характерні пошкодження плодів. Таких плодів у насадженнях було пошкоджено до 10% незалежно від їх сортового складу», – констатує вчений.
Він прогнозує, що, зважаючи на відсутність природних ворогів, чисельність популяції клопа стрімко зростатиме, що становитиме реальну загрозу рослинам.
«Нині достатньою й необхідною умовою для винищувальних заходів є сам факт наявності цього виду в ценозі плодових насаджень незалежно від його чисельності», – наголошує Юрій Яновський.
Читайте також: Капусті стали шкодити білокрилки та коричневий мармуровий клоп, а томатам – Tuta absoluta