Овочі-Ягоди-Сад

Коронавірус знизив експорт плодоовочевої продукції з України

Глобальна пандемія вже відчутно вплинула на експорт плодоовочевої продукції.  Якщо торгівля з Азією поступово відновлюється після подолання епідемії коронавірусу в Китаї, то продажі в Європу ускладнюються.

Про це повідомляють в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).

«Приклад Китаю, де в портах протягом кількох тижнів не розвантажували грузи з свіжою плодоовочевою продукцією під час піку епідемії коронавірусу, змусив місцевих імпортерів бути обережнішими. Відповідно, було втрачено кілька тижнів торгівлі. Зараз, за інформацією компаній, торгівля з Азією починає поступово відновлюватися» – йдеться у повідомленні.

Європейські країни починають запроваджувати 14-денний карантин або взагалі заборону на в’їзд для тих, хто нещодавно відвідував Італію, Німеччину, Іспанію, Францію та інші країни, де швидко поширюється коронавірус.

«Один з крупних експортерів яблука зазначив, що у нього вже зараз є великі проблеми з продажами. Оскільки Італія, Норвегія, Іспанія, Кувейт і ще кілька важливих для експорту яблука країн перестали приймати вантажі, і частина яблука «зависла» в портах» – повідомляють в асоціації.

Також в УПОА відзначили затримки із увезенням куплених в ЄС саджанців та добрив.

«Враховуючи невизначеність, українські садівники та овочівники просто діють по ситуації, і поки що не розробляють жодних антикризових планів. Представники оптової торгівлі, які не мають власного виробництва, визнають, що враховують варіант тимчасового припинення бізнес-діяльності, якщо торгівля суттєво ускладниться, бо вже зараз ризики є занадто великими» – повідомили в УПОА.

Читайте також:Експерт розповів про динаміку цін на овочі

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!