Овочі-Ягоди-Сад

Комп'ютерна модель прогнозує шкоду заморозків для винограду 12 сортів

Комп'ютерна модель прогнозує шкоду заморозків для винограду 12 сортів

Розроблена в університеті Корнелл (США) нова комп’ютерна модель оцінює температури, що викликають пошкодження від заморозків у 12 сортів винограду. Вона може або полегшити занепокоєння виноградарів через відсутність пошкоджень, або допомогти їм спланувати сезон, коли пошкодження все ж таки відбудуться.

Про це йдеться у статті в журналі Horticulture Research.

Автори зазначають, що через зміну клімату зима стає коротшою, що змушує виноградники і дерева розпускатися раніше, тим самим збільшуючи ймовірність того, що вони потрапляють у весняне похолодання і заморозки, які можуть бути небезпечними для врожаю.

Модель, яка перебуває у відкритому доступі, має веб-інтерфейс, що дозволяє користувачам із північного сходу США вибрати найближчу до них метеостанцію з кількох тисяч і вибрати один із 12 сортів винограду, щоб з точністю до кількох градусів передбачити, чи постраждали їхні лози та особливо бруньки від заморозків.

Якщо модель передбачає пошкодження, садівник може перевірити бруньки лезом і оцінити їх. Залежно від ступеня та строків ушкодження садівники можуть провести меншу обрізку та залишити на лозі більше бруньок, ніж зазвичай, щоб збалансувати очікування.

Читайте також: Новозеландські ягідники захищаються від заморозків гелікоптерами