Овочі-Ягоди-Сад

Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі

У світі препарати  Верімарк та Ексірель є дієвим інструментом проти томатної молі (Tuta absoluta Meyr.), тому компанія FMC розпочала процес реєстрації препаратів для захисту томатів від шкідника.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Виробник препаратів для своєчасного виявлення шкідника і його контролю радить щотижня проводити обстеження посадок томатів на виявлення пошкоджень. Особливо звертати увагу на верхній і середній яруси рослин, які більшою мірою заселяються шкідником. За два тижні до висаджування томатів необхідно встановлювати феромонні пастки для перевірки наявності імаго молі на всіх етапах вирощування томатів, а також на етапах збирання врожаю, упаковки та в місцях продажу (на складах).

У разі виявлення в пастках імаго T. absoluta слід терміново розпочати їх масовий вилов за допомогою феромонних пасток та провести хімічні обробки. Для захисту рослин томатів у світі проти південноамериканської томатної молі на сьогодні успішно використовують такі діючі речовини: індоксакарб, емамектин бензоат, абамектин, спіносад, метафлумізон, хлорантраніліпрол –– Rynaxypyr (Кораген), циантраніліпрол –– Cyazypyr (Ексірель, Верімарк).

 Кораген забезпечує контроль основних лускокрилих шкідників –– всі стадії розвитку комах, Верімарк та Ексірель забезпечують контроль основних лускокрилих та сисних шкідників. Ці препарати зумовлюють миттєву зупинку живлення шкідника, вони вже завоювали у фермерів високу довіру та посіли чинне місце в системах захисту культур.

Довідка: В Україні томатна міль вперше була виявлена в 2010 р., а вже через два роки спалахи поширення шкідника були зафіксовані на площі 79 га в Херсонській області, де було запроваджено карантин, а ще через рік осередки розвитку Tuta absoluta зафіксували в Миколаївській та Запорізькій областях. За даними Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю у сфері насінництва та розсадництва, станом на 01.12.2018 р. площі, заселені томатною міллю, в України становили 829,92 га. За неофіційними даними, томатна міль на початок 2020 року була присутня в усіх регіонах України.

Читайте також: Південноамериканська томатна міль становить основну загрозою виробництву помідорів

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!