Овочі-Ягоди-Сад

Коли варто обробляти сливовий сад проти сливової плодожерки

Коли варто обробляти сливовий сад проти сливової плодожерки

Визначити доцільність боротьби зі сливовою плодожеркою у конкретному саду можна, беручи до уваги обліки метеликів, що потрапляють у феромонні пастки. Слід зважати й на дані про кількість та шкідливість плодожерки у попередньому році.

Якщо пошкодження плодів сливи минулого року сягали 2%, це сигнал до проведення обробітків у поточному році. У термінах захисних обробітків можна орієнтуватися на фенофази плодових дерев, метеодані та спостереження за шкідниками.

Перше у сезоні обприскування проти сливової плодожерки призначають, коли сума ефективних температур понад +10 °C перевищить 200 – у цей період відроджується гусінь першого покоління.

Рекомендовані обробітки хімічними інсектицидами на основі суміші 7,5% феноксикарбу і 3% люфенурону або на основі 5% люфенурону. Також можна застосовувати біопрепарати на основі бактерій Bacillus thuringiensis, Bacillus thuringiensis var.kurstaki або Pseudomonas aureofaciens. Ефективні також і піретроїди – можна виконувати обробітки препаратами на основі 25% дельтаметрину, 5% лямбда-цигалотрину, 25% циперметрину, 10% альфа-циперметрину.

Важливо пам’ятати, що застосування цих продуктів обмежує спекотна погода: якщо температура піднімається вище +20 °C, ультрафіолетове проміння руйнує ці сполуки та знижує їхню ефективність. З цієї причини піретроїдні препарати слід вносити у насадження рано вранці чи ввечері.  

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!