Овочі-Ягоди-Сад

Кліщі в садах можуть спричинити втрати врожаю до 50%, - фахівці

Підвищення середньодобових температур в усіх регіонах України є сприятливим для розвитку популяції кліщів у плодових насадженнях. Тож в таких умовах захист садів від цих шкідників набуває особливої актуальності.

Про це розповідає прес-служба компанії «UKRAVIT».

Фахівці компанії «UKRAVIT» зазначають: за масового заселення садів кліщами втрати врожайності можуть становити від 36% до 50%. При цьому через зменшення вмісту цукрів також значно погіршуються якісні показники плодів.

«Шкоду, яку кліщі можуть завдати плодовим насадженням, не варто недооцінювати: адже за рік, особливо за сприятливих гідротермічних умов, вони здатні утворювати до 25 поколінь потомства, що становить суттєву загрозу майбутній врожайності, – застерігає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Шкідники проколюють листкову поверхню культур і живляться клітинним соком, внаслідок чого в листках посилюється транспірація, порушуються водний баланс і процеси фотосинтезу, знижується вміст хлорофілу, ксантофілу та каротину. Пошкоджені листки вкриваються знебарвленими плямами, які згодом зливаються, скручуються та опадають. Внаслідок опадання листя плоди не отримують достатньої кількості поживних речовин і формуються недорозвиненими та дрібними».

Нагадаємо, на ринок виходить група інсектицидів вітчизняного виробництва.