Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Кенійські вчені вивели нематодостійкі та ранньостиглі сорти картоплі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Кенійські вчені вивели нематодостійкі та ранньостиглі сорти картоплі

Вчені в Кенії вивели сорти картоплі, стійкі до цистоподібних нематод (PCN), що обіцяє змінити врожайність в країні та по всій Африці.

Про це повідомляє Xinhua

Вчені з Міжнародного інституту тропічного землеробства (IITA) та Міжнародного центру з фізіології та екології комах (ICIPE) заявили, що окрім стійкості до PCN, нові сорти відрізняються ранньостиглістю.

«Ми винайшли сорти, що швидко дозрівають і мають короткий термін спокою, що є ключовими характеристиками найпопулярнішого сорту, який в даний час вирощується фермерами, а також є високопродуктивним у порівнянні з нинішніми місцевими сортами», – сказав Денні Койн , професор кафедри ґрунтознавства IITA.

Солвейг Хокеленд, нематолог з ICIPE, зазначив, що виведення нового сорту, стійкого до PCN, з раннім дозріванням та хорошою врожайністю, має високу оцінку на ринку та змінить становище картопляних фермерів на континенті.

Джордж Нгундо, інспектор з охорони рослин в Кенійській службі охорони здоров’я рослин, назвав введення нових стійких до PCN сортів значним розвитком у боротьбі зі шкідниками картоплі.

Читайте також: Імпорт російської картоплі заборонять

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ