Картопля, висаджена на змінній відстані, дала на 90% більший урожай
Якоб ван ден Борн з Північного Брабанта в Нідерландах при висаджуванні картоплі регулює відстань між бульбами з урахуванням світла, родючості ґрунту, наявності вологи, температури та інших умов. Зазвичай, його картопля висаджується на 11% ближче, ніж у інших фермерів. Таким чином, Якоб ван ден Борн зміг збільшити врожайність на 90-95%, за до його власною оцінкою.
Про це повідомляє Potatoes news.
Якоб ван ден Борн та інші нідерландські фермери беруть участь в Національному експериментальному проєкті садового точного землеробства (NPPL), вважають, що врожайність картоплі можна в рази збільшити за рахунок варіативної посадки.
Наприклад, на важкому грунті в межах ділянки рослини цілком можна потіснити. Велика проблема в тому, що для варіативного садіння не виготовляють саджалок. А з огляду на обмежений термін висаджування, ризикувати охочих мало.
Так, учасник NPPL Миша Редтс з Sevenum не зміг варіативно посадити продовольчу картоплю в цьому сезоні.
«Мене підвела картоплесажалка підрядника, яка не змогла прочитати робочу карту поля. З огляду на обмежений час, довелося садити як зазвичай», – поскаржився фермер.
Щоправда, рік тому Миші Редтсу все ж вдалося варіативно посадити картоплю на двох ділянках, що здалося йому цікавим досвідом.
«Зараз ми працюємо зі змінним кроком висаджування, часто грубо оцінюючи та вимірюючи. Фокус більше не на технології, оскільки вона працює. Ми шукаємо хорошу бізнес-модель», – підсумував Якоб ван ден Борн.
Читайте також: Гребені для картоплі роблять об’ємними для комфортного розміщення бульб