Овочі-Ягоди-Сад

Гребені для картоплі роблять об’ємними для комфортного розміщення бульб

Гребені для картоплі роблять об’ємними для комфортного розміщення бульб

Завдяки об’ємним гребеням для картоплі пом’якшується вплив високих температур, краще утримується волога в ґрунті, бульби краще захищені від озеленення. А бульби в них розміщуються більш комфортно.

Про це в коментарі AgroTimes розповів фермер Денис Вороний.

«У нас посадка йде обов’язково з формуванням гребеня. Він має бути об’ємним, щоб бульби нового врожаю могли розміститися там максимально комфортно, – пояснив фермер. – Ми висаджуємо картоплю за один прохід, тобто разом із посадкою одночасно формуємо повноцінний гребінь. Використовуємо техніку під ширину міжрядь 75 см. На гектар висаджуємо 45–55 тис. бульб, щоб площа живлення й площа формування листової поверхні однієї рослини була достатньою. Тоді кожен кущ зможе максимально поглинати сонячну енергію та вільно розвиватися».

Картопляну посівну в господарстві проводять спеціалізованою німецькою технікою Grimme.

«Картоплесаджалка Grimme GL 860 Compacta у нас 8-рядкова, ложково-елеваторного типу, з шеститонним завантажувальним бункером. Це мультифункціональна техніка, яка за один прохід виконує п’ять операцій. Картоплесаджалка забезпечує максимальну точність посадки картоплі, може працювати як із дрібним посадковим матеріалом, так і з бульбами великого діаметра. Нам важливо, що посадковий комплекс підходить для експлуатації на різних ґрунтах, адже в нас суглинок. Техніка високопродуктивна, надійна, зручна у використанні, повністю автоматизує посадку картоплі».

Завдяки оптимальному вибору техніки й технологій чипсова картопля в господарстві дає на богарі врожайність 20 т/га, столова –– 30 т/га.


Читайте також: Садіння картоплі комплексами Grimme усунуло проблему озеленення бульб