Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Гребені для картоплі роблять об’ємними для комфортного розміщення бульб

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Гребені для картоплі роблять об’ємними для комфортного розміщення бульб

Завдяки об’ємним гребеням для картоплі пом’якшується вплив високих температур, краще утримується волога в ґрунті, бульби краще захищені від озеленення. А бульби в них розміщуються більш комфортно.

Про це в коментарі AgroTimes розповів фермер Денис Вороний.

«У нас посадка йде обов’язково з формуванням гребеня. Він має бути об’ємним, щоб бульби нового врожаю могли розміститися там максимально комфортно, – пояснив фермер. – Ми висаджуємо картоплю за один прохід, тобто разом із посадкою одночасно формуємо повноцінний гребінь. Використовуємо техніку під ширину міжрядь 75 см. На гектар висаджуємо 45–55 тис. бульб, щоб площа живлення й площа формування листової поверхні однієї рослини була достатньою. Тоді кожен кущ зможе максимально поглинати сонячну енергію та вільно розвиватися».

Картопляну посівну в господарстві проводять спеціалізованою німецькою технікою Grimme.

«Картоплесаджалка Grimme GL 860 Compacta у нас 8-рядкова, ложково-елеваторного типу, з шеститонним завантажувальним бункером. Це мультифункціональна техніка, яка за один прохід виконує п’ять операцій. Картоплесаджалка забезпечує максимальну точність посадки картоплі, може працювати як із дрібним посадковим матеріалом, так і з бульбами великого діаметра. Нам важливо, що посадковий комплекс підходить для експлуатації на різних ґрунтах, адже в нас суглинок. Техніка високопродуктивна, надійна, зручна у використанні, повністю автоматизує посадку картоплі».

Завдяки оптимальному вибору техніки й технологій чипсова картопля в господарстві дає на богарі врожайність 20 т/га, столова –– 30 т/га.


Читайте також: Садіння картоплі комплексами Grimme усунуло проблему озеленення бульб

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ