Овочі - Ягоди - Сад

Картопля в Молдові вродила краще, ніж торік, але її якість гірша

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Картопля в Молдові вродила краще, ніж торік, але її якість гірша

За попередньою оцінкою фахівців Асоціації картоплярів Молдови, в поточному році урожай картоплі буде близький до позначки 300 тис. тонн.  Минулого року за даними Національного бюро статистики Молдови, виробництво картоплі склало лише 177 тис. тонн (в галузевій асоціації вважають, що значно вище – понад 200 тис. тонн).

Про це повідомляє EastFruit.

Зростання виробництва продукції в галузевій асоціації пов’язують, перш за все, з відчутним розширенням посівних площ під картоплею. У 2020, за статистичними даними, в порівнянні з торішнім показником плантації картоплі збільшилися на 27% – майже до 23 тис. га (в 2019 – 18 тис. Га). Крім того, завдяки опадам в кінці весни – початку літа хороший урожай був отриманий з полів, засаджених картоплею ранніх сортів.

Засуха протягом більшої частини літа і у вересні, звичайно ж, вплинула на стан посівів пізньої картоплі. Але на зрошуваних плантаціях була отримана непогана врожайність – в межах 25-35 т/га (діапазон продуктивності дуже великий, оскільки в господарствах сильно різнилися водні ресурси і, відповідно, норми поливу). При цьому складні погодні умови призвели до того, що, як стверджують члени асоціації картоплярів, значну частку в урожаї складають дрібні і деформовані бульби.

З цієї причини, а також через брак складських приміщень, в жовтні збільшилося надходження на внутрішній ринок місцевої картоплі невисокої якості за порівняно низькою ціною – 3,0-3,3 леїв/кг ($ 0,17-0,19/кг). Певною мірою на рівень цін на картоплю давить активний приплив на молдавський ринок імпортної (з Білорусі та України) продукції невисокої якості, але за ціною стабільно менше 3 леїв/кг. Як вважають місцеві картопляри, «якби не зовнішній фактор, картопля на внутрішньому ринку вже був би дорожче в середньому на 1 лей/кг».

Читайте також: Європейські картоплярі прагнуть зменшити площі вирощування

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями