Овочі-Ягоди-Сад

Іспанські вчені виявили збудника раку лохини

Дослідники Вищої технічної школи агрономічної інженерії Університету Севільї виявили, що збудником червоно-бурого раку лохини, який викликає на рослинах лохини червоно-коричневі виразки, відмирання стебел, пагонів та скидання листя був гриб Lasiodiplodia theobromae.

Про це повідомляє ProfiHort з посиланням на FreshPlaza.

У серпні 2017 року на фермі поблизу муніципалітету Гібралеон, що у іспанській провінції Уельва, було відібрано 89 уражених кущів лохини сортів Вентура та Стар. На рослинах було помітно червоно-коричневі виразки, відмирання стебел або пагонів та скидання листя, а 30% рослин були майже мертвими. Деякі з цих симптомів на рослинах лохини раніше було віднесено в Уельві до ураження Neofusicoccum parvum, N. australe та Pestalotiopsis clavispora.

«Було відібрано та проаналізовано частини пагонів з уражених рослин. Генетичний аналіз та наступна морфологічна характеристика патогена засвідчила, що збудником червоно-бурого раку був гриб Lasiodiplodia theobromae. Патоген був повторно виділений з усіх інокульованих тканин пагона. Раніше повідомлялося, що цей збудник спричиняв фітофтороз стебла лохини в Китаї та США відповідно у 2009 та 2015 роках. Наскільки нам відомо, це перше повідомлення про виділення L. theobromae, як збудника раку стебла і відмирання лохини в Іспанії, а також у Європі загалом» — пояснили науковці.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!