Овочі-Ягоди-Сад

Інтенсивна черешня вимагає знання філософії розвитку дерев

Інтенсивна черешня вимагає знання філософії розвитку дерев

Нова система формування крони черешні – суперструнке веретено SSA (super slender axis) вимагає від садівника неймовірної послідовності та дисципліни.

На цьому наголошує в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» Моніка Беняш, консультантка з плодових та ягідних культур, викладачка Сільськогосподарського університету в Кракові (Польща).

«SSA – система суперінтенсивна, яка дозволяє садити черешні дуже щільно – до 1-1,2 м. Бокові пагони в неї не мають перехрещуватись, що досить складно робити, – пояснює експертка. – В принципі навчитись цього дуже легко, якщо розуміти філософію розвитку дерева».

Для цього крім послідовності та дисциплінованості треба мати відповідну кількість працівників, тому що навіть мінімальна тінь виключить можливість формування бруньок на наступний рік, продовжує Беняш.

Крім SSA інтенсивне вирощування черешні використовує формування типу веретено (TSA), верхні пагони якого коротші – як на яблунях або грушах. Таким чином світло потрапляє повністю вглиб крони.

«Тут багато молодих пагонів, але їхню кількість ми також обмежуємо, щоб світла було дійсно багато та не було якоїсь тіні, тому що у неї не будуть зав’язуватись квіткові бруньки», – розповідає консультантка.

Читайте також: Всупереч стереотипу черешня вибаглива до вимог ґрунту