Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Інститут садівництва НААН України представив три нових сорти груш

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Селекціонери Володимир Копань, Кіра Копань та Микола Матвієнко вивели нові сорти груш. Сорти стійкі до хвороб, зі смачними плодами та високою врожайністю.

Про це повідомляє пресслужба закладу.

Завідувачка лабораторією селекції та технології вирощування плодових культур Юлія Ходаківська розповіла про нові сорти груш. 

Осінній сорт груші Вижниця має високі смакові якості, стійкий до парші. Дерево швидкоросле. Плоди зберігаються в холодильнику до грудня. Серед переваг – висока стабільна врожайність, сорт сумісний з айвою та насіннєвою підщепою. 

Сорт Вересневе диво має смачні плоди раннього осіннього строку достигання. Досить високу врожайність – 45-50 т/га, плодоносить щороку. Сорт стійкий до основних хвороб груші.

До селекції сорту Китайський ліхтарик були залучені східноазіатські сорти, які мають природну генетичну стійкість не тільки до грибкових хвороб, але і до бактеріозів. Зимового строку достигання. Зберігається у холодильнику до січня-лютого місця. Має хрустку м’якоть плоду. Сумісний з насіннєвою підщепою та айвою. Дуже перспективний сорт з високою урожайністю. Зараз проходить кваліфікаційну експертизу, цього року буде занесений до державного реєстру сортів України.

Читайте також: Грушу Red Conference запускають у розмноження

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: