Овочі-Ягоди-Сад

Індія частково дозволила експорт цибулі

Індія частково дозволила експорт цибулі

Індія санкціонувала експорт цибулі на міжурядовій основі (G2G) до певних країн, хоча і в обмежених кількостях. Серед країн-одержувачів – Бангладеш, Шрі-Ланку, Маврикій, Бахрейн, Бутан і Непал. 

Про це інформує Timesnownews.

Індія, другий за величиною експортер цибулі в світі, ввела заборону на експорт цибулі з грудня 2023 року по березень 2024 року, щоб пом’якшити зростання внутрішніх цін і запобігти дефіциту. Ця заборона на експорт стала каталізатором різкого зростання цін на цибулю в сусідніх країнах. У відповідь на ескалацію цін у серпні 2023 року Міністерство фінансів запровадило 40% експортне мито, після чого з 28 жовтня встановило мінімальну експортну ціну на рівні $800/т через постійні проблеми із заниженням рахунків.

Введення заборони на експорт було реакцією на суворі погодні умови, які завдали шкоди посівам у ключових областях, що призвело до значного скорочення пропозиції цибулі в пік сезону та подальшого зростання цін. Це рішення призвело до різкого падіння цін на оптових ринках, що спровокувало тривалі протести фермерів, які вирощують цибулю в Махараштрі, основному регіоні Індії з виробництва цибулі, які вимагали скасування заборони.

Читайте також: Цибуля стабілізувалась у ціні, проте її може не вистачити