Овочі-Ягоди-Сад

Імпорт моркви торік зріс удесятеро, цибулі – уп’ятеро, капусти – втроє

Імпорт моркви торік зріс удесятеро, цибулі – уп’ятеро, капусти – втроє

Через війну, яку розпочала росія на території України, нестачу овочів, території вирощування яких потрапили під окупацію та зону бойових дій, імпорт овочів у грошовому вимірі зріс на 41%. Постачання моркви з-за кордону збільшилося 10,7 раза, цибулі – в 4,6 раза, капусти – в 2,7 раза.

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) з посиланням на дані Держстату.

«За результатами 2022 року було імпортовано 415,4 тис. т овочів різного виду, що на 2% менше аналогічного показника минулого року. При цьому, імпорт овочів в грошовому вимірі виріс на 41% і становив $352,3 млн. Таке значне зростання грошового виміру в порівнянні з натуральним зумовлено як зміною структури поставок, так і світовим зростанням цін на овочі», – йдеться у повідомленні. 

Зауважується, що війна, яку розпочала росія на території України, призвела до суттєвого зміну структури імпортних поставок. Якщо в 2021 році основу  імпорту склала картопля (42% загального обсягу імпорту),  помідори (24%) та  огірки (6%), то в 2022 році це цибуля (25%), помідори (24%) та  морква (13%). Значно зросли імпортні поставки моркви (в 10,7 раза до  53,9 тис. тонн), цибулі (в 4,6 раза до 105,5 тис. тонн), капусти (в 2,7 раза до 51,6 тис. тонн). Водночас, імпорт картоплі скоротився на 92% до 13,9 тис. тонн.

В УКАБ передбачають, що значний імпорт овочів – тимчасовий. Адже звільнено частину Херсонської області, фермерські господарства з інших регіонів України зможуть збільшити обсяги виробництва цих овочів вже цього року.

Читайте також: Турецький землетрус відбився на цінах тепличних овочів в Україні