Овочі-Ягоди-Сад

Імпорт фруктів з Молдови до ЄС тепер не оподатковується

Імпорт фруктів з Молдови до ЄС тепер не оподатковується

Європейська комісія проголосувала за відновлення та розширення заходів лібералізації торгівлі між Молдовою та Євросоюзом у тому числі й сплату мита з фруктів.

Про це повідомляють у спілці Moldova Fruct.

Зазначається, що попереднє рішення призупинити податки на імпорт і збільшити квоти на експорт молдавських фруктів виявилося дуже ефективним, висунувши Молдову на помітне місце на фруктовому ринку ЄС. Завдяки цьому останньому рішенню переваги будуть не тільки розширені, але й посилені.

«Війна в Україні завдала значного удару по економіці Молдови, порушивши традиційні експортні маршрути. Однак у 2022 році ЄС зайняв позицію та вжив заходів для підтримки Республіки Молдова. Рішення призупинити імпортні мита та збільшити квоти на такі продукти, як помідори, часник, столовий виноград, яблука, вишні, сливи та виноградний сік, відкрило нові шляхи для молдавських виробників, дозволяючи їм отримати доступ до великого європейського ринку», – зазначають спілчани. 

Вони відзначають, відчутний позитивний вплив рішення. Експорт Молдови до ЄС зріс з 1,8 млрд в 2021 році до 2,6 млрд євро в 2022 році.

Читайте також: На горіховій конференції обговорили переробку та експорт фундука