Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

HZPC розпочинає гібридне розведення картоплі

Компанія HZPC розпочала програму гібридного розведення картоплі. Вона може бути вирощена з насіння або насіннєвих бульб. Такий спосіб може бути особливо актуальним для віддалених від морського узбережжя районів.

Про це повідомляє PotatoPro.

«Гібридна картопля – це комбінація двох інбредних штамів, які створюють рівномірний продукт. Кінцева бульба виглядає точно так само, як і традиційна картопля, але в характеристиках є кілька великих відмінностей», – пояснив Ед Вролійк, керівник проекту гібридної картоплі HZPC.

За його словами, найбільша різниця полягає в тому, що гібридну картоплю можна вирощувати з бульби, а також з насіння. Ще одна відмінність полягає в тому, що заводчик має більший вплив на характеристики, які є в гібриді.

Оскільки селекціонери мають більший вплив на характеристики гібридної картоплі, вони можуть зробити сорт стійким до хвороб швидше. Іноді протягом всього чотирьох-п’яти років. З традиційним розведенням це займе 10 років і довше.

HZPC не очікує, що гібридна картопля замінить традиційний процес вирощування у найближчій перспективі. Таку картоплю для широкого ринку планують отримати щонайшвидше у  2030 році. 

Кількість ринків, на яких є попит на гібридну картоплю, також буде на початку обмеженішим, ніж на традиційну.

Читайте також: Вирощування в смугах приваблює комах, що борються зі шкідниками