Овочі-Ягоди-Сад

Холодна погода в Україні стримує падіння ціни полуниці - експерт

Холодна погода в Україні стримує падіння ціни полуниці - експерт

На українському ринку полуниці, за підсумками тижня (12-18 травня), відзначається зниження цін майже в два рази, проте ціни надалі знизяться тільки при потеплінні. Гальмує наступну хвилю зниження цін холодна і дощова погода, цей же фактор позначається на якості полуниці.

Станом на 18 травня, оптово-відпускна ціна полуниці стартує від 15 грн/кг, тоді як тижнем раніше середній рівень цін становив 30-40 грн/кг. Найнижчі ціни сформувалися в Херсонській області, найвищі — в Одеській.

У Херсонській області на оптовому ринку «Нежданный» ціни впали вдвічі і знаходяться в діапазоні 15-25 грн/кг.

Дещо вищі ціни в Києві та у Львові, на «Столичному» ягоду відпускають по 20-27 грн/кг, на ринку «Шувар» — по 20-23 грн/кг.

Більш високий рівень цін склався в Одеській області, на ринку «Початок» торгують від 30-35 грн/кг полуницею елітних сортів місцевого виробництва. За повідомленням операторів ринку, пропозиція ягоди на ринку зменшилася в зв’язку з дощами — менше виробників виїхали торгувати. У той же час херсонської полуницею в Одесі торгують за нижчими цінами — 23-25 грн/кг.

«Холодна і похмура погода, що встановилася в більшості регіонів України, сприяє зниженню смакових якостей полуниці — ягода буде менш солодкою, так як для формування цукру не вистачає тепла, до того ж рослини сповільнюють ріст. Тому далі ціни не падатимуть так різко, наступний обвал цін можна очікувати тільки з потеплінням», — коментує Оксана Король, експерт по сільському господарству компанії «Інфоіндустрія».

AgroNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!